Jak założyć i prowadzić sklep outdoorowy w Internecie?

Sklep internetowy z odzieżą wędkarską i myśliwską – ale nie tylko

Hunt Fish to sklep internetowy, którego nazwa od razu mówi, dla jakiej grupy docelowej jest przeznaczony jego asortyment. Po wielu latach funkcjonowania można w nim jednak znaleźć nie tylko wysokiej jakości odzież i akcesoria dla wędkarzy i myśliwych, ale także produkty turystyczne.

Sam początek działalności bierze się z mojego hobby, wędkarstwa – mówi Andrzej Czaja, właściciel Hunt Fish. – Wybrałem się do sklepu (…) i chciałem ubrać się na zawody wędkarskie. Poprosiłem o spodnie i bluzę w neutralnych kolorach. Pani, która tam pracowała, zaproponowała mi spodnie na kant, praktycznie garniturowe i marynarkę… Zobaczyłem, jak duża dziura jest na rynku.

Kiedy zaczynaliśmy, nie wiedzieliśmy nic na temat obsługi eSklepu. Ale potrzebowaliśmy jedynie kilku godzin, by zacząć obsługiwać jego podstawowe funkcje.

 

Andrzej Czaja, Hunt Fish

Dobra jakość oferty

Podstawą działalności Hunt Fish jest dobra jakość oferty i szeroki wybór towarów na stronie internetowej. To jednak niejedyny składnik sukcesu. Sklep przywiązuje dużą wagę do profesjonalnej obsługi klienta na każdym etapie: przed zamówieniem, w trakcie jego realizacji, a także po finalizacji.

Jak utrzymać płynność sklepu internetowego w pandemii?

Kluczem do utrzymania płynności działania sklepu outdoorowego Hunt Fish w czasie pandemii koronawirusa okazała się dywersyfikacja oferty. Niektóre produkty spowolniły, niektóre praktycznie się zatrzymały, a inne dynamicznie wzrosły. Dywersyfikacja to był bardzo dobry kierunek – podkreślił Andrzej Czaja, właściciel sklepu.

Sprawdzamy jakość produktów. Ocenia ją także rynek. Bardzo dużą uwagę zwracamy na serwis produktów – zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Praktycznie każdy z naszych partnerów biznesowych oferuje taki serwis.

 

Andrzej Czaja, Hunt Fish

Niski próg wejścia

Właściciel sklepu podkreślił w rozmowie znaczenie promocyjnej ceny eSklepu w pierwszym roku działalności. – To co jest ważne: pierwszy rok jest bardzo promocyjny, więc kwota utrzymania nie jest wielka. Poziom wejścia jest nieduży, więc nawet jeśli pomysł (na e-biznes – przyp. home.pl) się nie zrealizuje, to nie będzie to bardzo kłopotliwe.

Własny pomysł i poczucie zawodowej satysfakcji

Jeżeli budujemy nowy sklep internetowy, nie kopiujmy naszych partnerów i konkurencji. Starajmy się wybudować sklep według własnego pomysłu.

Często klienci  wracają do nas po swoich podróżach i opowiadają, czy produkty się sprawdziły. Wywołuje to u nas dużą  satysfakcję zawodową.

Andrzej Czaja, Hunt Fish