Chleb i bułki online, czyli po co piekarni strona internetowa

Strona internetowa dla piekarni, czyli po co chleb i bułki mają być online

ArcyPiekarz to warszawska piekarnia wyrabiająca świeże i smaczne pieczywo. W jej asortymencie znajdziemy chleby tradycyjne, rustykalne, razowe, wyroby cukiernicze oraz specjalność piekarni – Arcy produkty Cool-Rising.

Od początku jej działania, czyli od 2003 roku, właścicielem piekarni jest Dariusz Kopeć. Mimo lokalizacji na terenie Warszawy ArcyPiekarz dostarcza swoje wypieki również do mniejszych miast pod stolicą.

Moja teoria jest taka, że dobry produkt sam się obroni, aczkolwiek niestety życie zweryfikowało moje plany, trzeba iść z duchem czasu i pokazywać się przez Internet – mówi Dariusz Kopeć, właściciel piekarni ArcyPiekarz.

 

Tak jak w każdym biznesie trzeba się otwierać na różne kanały sprzedaży i zapoznania ze swoją ofertą (…) klientów. Wiadomo, że klienci dzisiaj (…), gdy chcą kupić pieczywo albo poznać inne usługi w swojej okolicy, wbijają to w przeglądarkę i wyskakuje im, gdzie mają najbliżej do swoich potrzeb.

Dariusz Kopeć, ArcyPiekarz

Po co piekarni strona internetowa?

Strona internetowa piekarni to jeden z wielu kanałów, dzięki którym przedsiębiorstwo dociera do potencjalnych klientów. Jest to również wygodny sposób na budowanie marki i relacji z klientami.

Myślę, że dzięki stronie łatwiej jest (…) z pozyskaniem potencjalnych klientów, można im zaproponować wtedy, żeby zajrzeli na naszą stronę i zobaczyli (…), jaki mamy asortyment. Nie trzeba już na rozmowy nosić katalogów, tylko wszystko można zobaczyć na stronie internetowej – zauważa w podcaście home of business Dariusz Kopeć, właściciel piekarni ArcyPiekarz.

Bułka z masłem! Ale czy na pewno?

Czas pandemii dla wielu biznesów okazał się walką o przetrwanie. W szczególności narażone były małe firmy gastronomiczne. Obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną zmusiły wiele przedsiębiorstw do przystosowania się do nowej rzeczywistości. Tak też było w przypadku ArcyPiekarza.

Coraz więcej osób zaczęło stawiać na sprawdzone produkty, rezygnując przy tym z kupowania nowości. W czasie pandemii konieczne było również znalezienie nowych kanałów do promocji biznesów. Piekarnia ArcyPiekarz zdecydowała się na stworzenie strony internetowej w home.pl.

Domeną dysponowałem wcześniej, toteż jakiś czas temu urodził się pomysł, żeby zmienić swoje logo. (…) Postanowiłem zmienić swoją nazwę, żeby była oryginalna. I tak powstał ArcyPiekarz. Najpierw wykupiłem domenę i długo się zbierałem, żeby założyć stronę internetową. Dzięki pomocy specjalistów z home.pl udało się ją stworzyć.

Dariusz Kopeć, ArcyPiekarz

Strona internetowa piekarni ArcyPiekarz

Decyzja o założeniu strony internetowej dla piekarni ArcyPiekarz nie zapadła z dnia na dzień.

Zdecydowałem się na założenie strony, w moim przypadku długo to trwało. Na początku chciałem być tylko rozpoznawalny przez wyroby, które produkuję. (…) Myślę, że decyzja dojrzewała 2-3 lata, aż w końcu zgłosiłem się do home.pl i zrobiliśmy stronę, która mnie (…) zadowala – mówi Dariusz Kopeć, właściciel piekarni ArcyPiekarz. Głównym powodem założenia strony była częstotliwość wyszukiwania piekarni w okolicy. To, co wyróżnia stronę ArcyPiekarz.pl, to zdjęcia produktów dostępnych w piekarniach.

Pasja do wypieków

Teraz klienci coraz bardziej są świadomi tego, co kupują, więc produkty muszą być najwyższej jakości. Nie da się w tej chwili produkować byle czego, bo klienci to widzą i wtedy po kolejne produkty nie wracają.

W naszej branży przede wszystkim kupują oczy. (…) Produkt musi wyglądać ładnie, żeby został kupiony. A jak będzie smakował, to klient (…) do nas wróci.

Dariusz Kopeć, ArcyPiekarz